Vítězem 6. ročníku turnaje Enorm Cup se stal FKM Kahan

V sobotu 8. října se na stadionu Slovanu uskutečnil již 6. ročník turnaje Enorm Cup, který pořádal náš klub ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky. Turnaje určeného pro starší přípravky se zúčastnilo celkem 12 týmů – FC Slovan Rosice U11, FC Slovan Rosice U10, FKM Kahan, TJ Sokol Moravské Prusy, FC Medlánky, FK Hodonín U10, SK Obřany, FC Zbrojovka Brno U10, FC Sparta Brno, TJ Slavoj Velké Pavlovice, Výběr turnaje a TJ Tatran Starý Lískovec.

Vítězem letošního ročníku se stal tým FKM Kahan, na druhém místě skončila Sparta Brno a třetí místo obsabila FC Zbrojovka Brno. Nejlepším střelcem turnaje se stal Armin Dervišič (Sparta Brno), nejlepším brankářem byl vyhlášen Martin Karpíšek (Zbrojovka Brno) a za nejlepšého hráče turnaje byl zvolen Matěj Kotačka (FKM Kahan).

Za Slovan Rosice startovaly na turnaji dva týmy – starší přípravka “A” (U11) a starší přípravka “B” (U10). Několik našich hráčů navíc odehrálo turnaj v dresu Výběru turnaje. Starší přípravka “A” obsadila v základní skupině s bilancí dvou remíz a tří porážek 6. místo a v utkání o umístění porazila Starý Lískovec, čímž obsadila konečné 11. místo. Starší přípravka “B” se proti starším soupeřům vytáhla a s bilancí 3 výher, jedné remízy a jedné porážky skončila ve skupině na 3. místě. Pouze vinou horšího skóre ji utekl boj o bronz. V utkání o konečné 5. – 6. místo sice podlehli naši kluci Výběru turnaje, ale i tak se jedná o velký úspěch.

Zápasy starší přípravka “A” (U11):

Slovan Rosice – FC Medlánky      1:3 (Švestka)
Slovan Rosice – Výběr turnaje      2:2 (Klíma, Košec)
Slovan Rosice – FK Hodonín U10      1:3 (Švestka)
Slovan Rosice – Slavoj Velké Pavlovice      1:1 (Košec)
Slovan Rosice – Sparta Brno      1:8 (Klíma)

O 11. – 12. místo: Slovan Rosice – Tatran Starý Lískovec      7:0 (Koníček 2, Přibyl 2, Švestka, Klíma, Košec)

Sestava Slovanu Rosice U11: Řehák, Klíma P., Švestka, Košec, Horký Š., Polcarová, Přibyl, Pokorný, Vladík T., Šindler A., Koníček, Procházka

Zápasy starší přípravka “B” (U10):

Slovan Rosice – FKM Kahan      1:4 (vlastní)
Slovan Rosice – Sokol Moravské Prusy      3:1 (Mezník 2, Klusák)
Slovan Rosice – Zbrojovka Brno U10      2:2 (Mezník, Mutina)