Na těžkém terénu remizoval “A” tým Slovanu s Blanskem 1:1

V dohrávce 16. kola Moravskoslezské divize D remizoval rosický Slovan s Blanskem 1:1. Obě branky padly až po změně stran, když nejprve domácí poslal v 73. minutě do vedení Selinger, hosté však pět minut před koncem srovnali Kratochvílem.

FC Slovan Rosice – FK Blansko      1:1 (0:0)

Branky: 73. Selinger – 85. Kratochvíl

ŽK: Pazourek, Malata, Šíp – Záleský, Závodný, Trtílek

Rozhodčí: Volek – Koláček, Kovářčík

Diváků: 160

Rosice: Zádrapa – Černý, Krejčí, Havlásek, Kršák – Kugler (46. Buchta), Šíp – Moučka, Selinger (90. Přichystal), Pazourek – Malata (K)

Blansko: Záleský – Gromský, Šplíchal, Bárta, Bokůvka – Kratochvíl, Pšikal (K) (83. Sodomka), Závodný (73. Feik), Kuldan (78. Chloupek), Dvořák – Trtílek

Hosté vstoupili do utkání aktivně a hned v úvodní minutě si na centr Kuldana naskočil Trtílek, hlavou však poslal míč přímo do rukavic Zádrapy. Těžší situaci řešil rosický brankář v 6. minutě, kdy Kuldan vystřelil z 25 metrů, míč na mokrém terénu sklouzl a Zádrapa ho s pomocí tyče vytěsnil na roh. Domácí poprvé zahrozili v 9. minutě, kdy Malata přihrál z pravé strany na šestnáctku Havláskovi, jeho střelu Záleský kryl. Ve 12. minutě odcentroval zleva Pšikal a propadený míč podruhé rozezvonil pravou tyč domácí branky. V 16. minutě uvolnil Selinger za obranu hostí Moučku, tomu ve skórování zabránil včasným vyběhnutím Záleský. Ve 32. minutě utekl po pravé straně Trtílek, svůj únik však zakončil střelou vedle. První branka padla ve 40. minutě, kdy Záleský pouze vyrazil střelu Selingera a dobíhající Kršák dorazil míč do sítě, rosickou radost ale překazil zdvihnutý praporek pomezního rozhodčího. Blízko k regulérní brance byl Slovan ve 44. minutě, kdy Kuglerův roh přizvedl na přední tyči Malata a Havlásek z malého vápna hlavičkoval těsně nad. V poslední minutě první půle se do dobré příležitosti dostali i hosté, Dvořákovu hlavičku ale dokázal zastavit na brankové čáře Černý.

Rovněž začátek druhého poločasu měli lepší hosté z Blanska. Ve 48. minutě napřáhl z 30 metrů Pšikal a Zádrapa vynikajícím zákrokem vytěsnil jeho projektil na břevno. V 56. minutě obešel Kratochvíl na pravé straně Kršáka, branku však přestřelil. Rosičtí postupně začali získávat půdu pod nohama, jejich akce ze 70. a 71. minuty ale brankou neskončily, protože nejprve dobře zasáhl Záleský a podruhé Malata pálil vedle. Gólu se domácí dočkali v 73. minutě, kdy se po závaru před blanenskou brankou dostal míč na velké vápno k Selingerovi, který s pomocí teče překonal Záleského – 1:0. Pojistku mohl přidat v 76. minutě Moučka, kterého našel na zadní tyči osamoceného Pazourek, branku ale o kousek minul. Ani v 79. minutě se Moučkovi nepodařilo dostat míč mezi tři tyče, když z levé strany pálil pouze do boční sítě. V 83. minutě hosté zahrozili ze standardní situace, když střídající Feik hlavičkoval metr nad. O dvě minuty později přešel Sodomka přes Kršáka, přihrál pod sebe nabíhajícímu Chloupkovi, jehož střelu Havlásek sice zastavil, míč se ale odrazil přímo k nohám Kratochvíla, před kterým stála prázdná branka – 1:1. Domácí obdržená branka nepoložila a v nastaveném čase mohli rozhodnout. Nejprve Moučka postupoval v 91. minutě sám na Záleského, ten ho však vychytal a poté v 92. minutě našel Buchta ve vápně Malatu, který zakončil těsně vedle levé tyče. Utkání tak skončilo dělbou bodů.

V neděli zajíždějí fotbalisté “A” týmu do Břeclavi, kde se od 17:00 hodin střetnou s domácím MSK.

DOHRAVKA16blanskodoma

Kategorie: A tým