“A” tým veze z Nových Sadů tři body za výhru 4:1

I ve druhém jarním mistrovském utkání dokázali fotbalisté “A” týmu Slovanu získat plný počet bodů, když na půdě o záchranu bojujících Nových Sadů zvítězili přesvědčivě 4:1.

FK Nové Sady – FC Slovan Rosice      1:4 (0:2)

Branky: 76. Richter – 14. Kugler, 30. (PK) Malata, 64. Zezula, 78. Chyla

ŽK: Novotný – Kugler, Trtílek

ČK: 43. Novotný – 43. Černý

Rozhodčí: Müller – Voneš, Kouřílek

Delegát: Peřinka

Diváků: 122

Nové Sady: Zbořil – Krátký, Kopp, Popelka, Šuba – Žďánský (59. Škrabal), Andreev, Novotný (K), Škoda, Ďuříček (70. Spurný) – Richter (77. Holub)

Rosice: Zádrapa – Černý, Zezula, Drbal, Kršák – Novák, Kugler – Trtílek (73. Obůrka), Selinger, Pazourek (67. Chyla) – Malata (K) (82. Foral)

První přímé ohrožení branky si v 10. minutě připsali domácí, když Richter napálil z 25 metrů odražený míč a Zádrapa jeho střelu vytěsnil nad břevno. Ve 13. minutě zahrával přímý volný kop z velkého úhlu Kugler a střelou na přední tyč nachytal Zbořila v brance domácích – 0:1. Ve 23. minutě si na Kuglerův roh naskočil Drbal a hlavou poslal míč vedle levé tyče. Ve 29. minutě vyslal Novák za obranu domácích Pazourka, toho fauloval Zbořil a následný pokutový kop Malata s přehledem proměnil – 0:2. Ve 32. minutě se po Selingerově přihrávce řítil sám na Zbořila Pazourek, tentokrát jej ale domácí brankář vychytal. Ve 34. minutě se po akci domácích dostal k zakončení Ďuříček, jeho střela z rohu malého vápna však skončila i s pomocí teče nad břevnem. Ve 38. minutě nechala obrana Slovanu po standardní situaci zakončit Škodu, jeho hlavička ale proletěla tesně vedle levé tyče Zádrapovy branky.

Rosičtí mohli krátce po pauze přidat pojistku, když se v 54. minutě po rohu domácích řítil úplně sám na Zbořila Trtílek, vinou terénu ale skončil jeho lob vysoko nad brankou. O minutu později sklepl Novák hlavou míč Pazourkovi, ten z hranice šestnáctky napřáhl a Zbořil vynikajícím zákrokem vytěsnil jeho střelu na tyč. V 64. minutě zahrávali rosičtí standardní situaci z pravé strany, míč sice domácí obrana dokázala odvrátit, ovšem pouze k Trtílkovi, který jej hlavou vrátil zpět před branku, kde stál volný Zezula a hlavou ho pohodlně dopravil do sítě – 0:3. Jiskřičku naděje vykřesali domácí v 75. minutě, kdy se rovněž po standardní situaci a následné skrumáži v malém vápně prosadil na zadní tyči Richter1:3. Hosté ale drama nepřipustili, protože v 78. minutě přiťukl Obůrka míč Chylovi, ten si jej navedl a zpoza šestnáctky přesnou střelou ke vzdálanější tyči uzavřel gólový účet zápasu – 1:4.

V příštím kole budou fotbalisté “A” týmu hostit vedoucí Blansko. Utkání se hraje v sobotu od 15:00.

Kategorie: A tým