“A” tým přehrál v tréninkovém zápase Svratku Brno 11:0

Po více jak 7 měsících vyběhli v sobotu dopoledne fotbalisté “A” týmu Slovanu k utkání, v němž na domácím stadionu přivítali 6. tým uplynulého soutěžního ročníku Krajského přeboru Svratku Brno. I díky dobrému vstupu do utkání zvítězili rosičtí vysoko 11:0.

FC Slovan Rosice – FC Svratka Brno      11:0 (7:0)

Branky: 4. (PK) a 31. (PK) Drbal, 13. a 82. Černý, 80. (PK) a 82. Přerovský, 9. Fila, 11. Zezula, 18. Selinger, 39. Novák, 51. Dobrovodský

Rozhodčí: Smekal – Šenkýř, Hudec

Rosice: Juran (46. Zádrapa) – Černý, Zezula (46. Malár), Drbal (46. Blažík), Kršák (46. Vítámvás) – Selinger (46. Kugler), Šíp – Šenk (46. Zedníček), Novák (46. Přerovský), Pazourek (46. Praks) – Fila (46. Dobrovodský)

Svratka: Crhan – Zeman, Outrata, Oborný, Svensson – Řeřucha, Fousek, Musil, Svoboda – Havlín, Hansl

Ve 4. minutě proměnil pokutový kop nařízený po ruce jednoho z hostujících hráčů Drbal1:0. V 9. minutě se za obranu svrateckých dostal Fila, obešel Crhana a do prázdné branky zvýšil – 2:0. V 11. minutě posadil Pazourek míč z přímého kopu na hlavu Zezuly a ten s pomocí teče poslal míč přesně k pravé tyči – 3:0. O dvě minuty později našel Novák křižným pasem za obranu nabíhajícího Černého, který sám před Crhanem nezaváhal – 4:0. V 18. minutě se pěknou individuální akcí prezentoval Selinger, který na závěr svého sóla přeloboval vyběhnuvšího brankáře – 5:0. Ve 31. minutě byl ve vápně faulovaný Fila a i druhou penaltu Drbal s přehledem proměnil – 6:0. Poločasové skóre uzavřel ve 39. minutě Novák, který si vyměnil míč se Selingerem a následně jej poslal od levé tyče do branky – 7:0.

V 51. minutě zakombinovali na levé straně Přerovský s Praksem a po přihrávce druhého jmenovaného stála před Dobrovodským prázdná branka – 8:0. V 80. minutě byl v hostující šestnáctce faulovaný Přerovský a sám postižený z pokutového kopu navýšil vedení Slovanu – 9:0. Dvě minuty na odcentroval z pravé strany Černý, Praksovu střelu hostující golman ještě vyrazil, na Přerovského dorážku už však nestačil – 10:0. Poslední branka zápasu padla v 85. minutě, kdy Šíp vyslal kolmicí mezi obránce do úniku Černého a ten střelou na přední tyč pečetil vysokou výhru domácích – 11:0.

Příští sobotu se fotbalisté “A” týmu představí opět na domácí půdě, když od 11:00 budou hostit brzy druholigový Vyškov.