Áčko si doma proti Břeclavi připsalo třetí výhru v řadě a je třetí

Třetí výhru v řadě zaznamenali fotbalisté “A” týmu Slovanu, kteří v 11. kole Fortuna Moravskoslezské divize D porazili Břeclav 1:0. Rosičtí se tak vyhoupli na třetí místo tabulky.

FC Slovan Rosice – MSK Břeclav      1:0 (1:0)

Branky: 11. Havlásek

ŽK: -

Rozhodčí: Nejezchleb – Drozdy, Mayer

Diváci: 190

Rosice: Zádrapa – Černý, Havlásek (K), Drbal, Kršák – Kugler, Šíp – Moučka, Selinger (79. Buršík), Pazourek (75. Vítámvás) – Přichystal (62. Vaněk)

Břeclav: Junas – Hloch, Ianosteac (K), Smejkal, Fiala – Horčička, Serafin, Nemec, Ulehla (46. Simandl) – Musil, Netopilík (87. Svízela)

V dnešním utkání hráči Slovanu navázali výsledkem na předchozí vítězná utkání, herním projevem se jim však na tato utkání navázat nepodařilo. Dnešního soupeře z Břeclavi ve vyrovnaném utkání nepřehráli a vítězství patří k těm vybojovaným. Hosté zahrozili již v samém úvodu zápasu ze dvou “slepených” rohových kopů. Slovan odpověděl v 5´, když akci po rohovém kopu z pravé stany zakončila pěkná přihrávka Černého od pravé čáry do 16, míč však prošel neškodně po hranici brankoviště podél celé branky MSK. Po dalším rohu zprava v 11´ se již domácí prosadili. Míč zahraný Moučkou a postupně tečovaný hostujícím Úlehlou a domácím Šípem propadl do malého vápna a domácí kapitán Havlásek jej skluzem dopravil do sítě – 1:0. Ve 13´ nedoskočil v domácí 16 Havlásek na centr hostů z pravé strany a za ním stojící Musil střílel těsně vedle levé tyče. Další nebezpečnou akci měli hosté v 21´. Přetažený míč po rohu zahraném z pravé strany Nemcem se od zadní tyče vrátil zpět doprava k Nemcovi a s jeho tvrdou přízemní střelou od hranice 16 měl Zádrapa plné ruce práce. Ve 22´ našel domácí Pazourek centrem zprava do 16 na zadní tyči Moučku, jeho střela bez přípravy prolétla těsně kolem pravého horního roku branky. Další průběh 1. poločasu byl celkem vyrovnaný a oboustranně bez výraznějších šancí.

V průběhu druhého poločasu začali získávat mírnou územní převahu hráči Břeclavi, oproti domácím se jim lépe dařila kombinace. Domácím odskakoval míč a nedařilo se jim udržet ho na polovině hostí, hrozili ale z rychlých protiútoků. Jeden z nich podnikli v 57´ Pazourek se Selingerem, slibně probíhající akci ale zakončil Pazourek z výhodné pozice v 16 pouze střelou nad branku. V 64´ po centru Kuglera zprava zakončil Selinger pěkným pokusem o nůžky, Junas ale míč směřující do horního rohu branky efektním zákrokem vytáhl na roh. V 72´ měli hosté v rychlém sledu po sobě dvě šance. Nejprve po jejich rychlém protiútoku zblokovala obrana Slovanu střelu Netopilíka z hranice 16 a po a následném útoku a “námazu” Černého střílel z obdobné pozice hostující Simandl, tentokrát vysoko nad branku. Ke konci zápasu začali postupně přebírat iniciativu domácí hráči. V 83´ po přímém kopu Černého od pravé čáry se v 16 hostí míč postupně dostal až k Drbalovi, který se sice pěkně uvolnil, ale zamířil mimo branku. V 85´ se na hranici 16 hostí uvolnil Vaněk, jeho střela ale prolétla vedle levé tyče. Tečku za utkáním udělal v 88´ přímý kop domácích. Černý vystřelil z 28 m tvrdou přesnou střelu mířící pod břevno branky, bohužel pro domácí přímo nad Junase, který stačil míč vyrazit nad branku.

V neděli se “A” tým (3.) představí na půdě tabulkového souseda ze Žďáru nad Sázavou (4.). Utkání se hraje od 14:30.

Kategorie: A tým