Na kus řeči s obráncem Miroslavem Minárčikem

Čtvrtým hráčem “A“ týmu, kterému jsme v rámci našeho seriálu rozhovorů položili 10 otázek, je jediný cizinec v barvách Slovanu – Miroslav Minárčik. Tento slovenský obránce sice posílil Slovan až v průběhu rozehrané sezóny, do týmu však i díky dobrým výkonům okamžitě zapadl.

Mirku, když nebudeme počítat jedinou zimní posilu Tomáše Prakse, který už v minulosti v Rosicích působil, jsi služebně nejmladším členem kádru “A“ týmu. Můžeš se prosím fanouškům v krátkosti představit?

Ahoj, volám sa Miroslav Minárčik. Pochádzam z mesta Bytča, ktoré sa nachádza na severe Slovenska. Futbal som začal hrať v Bytči a následne za MŠK Žilina, kde som prešiel všetky vekové kategórie až k mužom. Potom som šiel študovať do Prahy, kde som hrával za Meteor Praha. Po skončení vysokoškolského štúdia sme sa s priateľkou presťahovali do Brna a tu som začal hrávať za SK Líšeň. Momentálne pracujem ako programátor v Sezname.

Do Rosic jsi přestoupil až v průběhu podzimu. Jak k přestupu došlo?

Ja som hlavne chcel hrávať a ak by to bolo možné, tak čo najvyššiu súťaž, pretože som veľmi dlho pauzoval so zranením kolena. Ešte počas prípravy v Líšni ma kontaktoval pán Čejka s ponukou hrávať v Rosiciach, ale v tom čase ma klub nechcel uvoľniť. Po pár zápasoch 2. ligy sme si sadli s pánom trénerom Machálkom a dohodli sa na tom, že ak chcem môžem si hľadať nový klub, alebo trénovať s áčkom, ale hrávať za béčko. Následne som sa stretol s pánom Čejkom aj s pánom trénerom Kuglerom a prijal ponuku hrávať za Rosice.

Tehdy jsi šel do týmu nováčka, který se krčil na chvostu tabulky. Neměl jsi obavy z toho, že budeš svého rozhodnutí litovat?

Bola to pre mňa nová výzva a nech by to dopadlo akokoľvek, tak určite by som toho neľutoval. S odstupom času môžem povedať, že som veľmi rád ako to celé dopadlo. Dosiahli sme po prvej časti sezóny veľmi dobrý výsledok a teší, že som mohol spoznať nových super ľudí :)

V prvním podzimním kole 2. ligy jsi v dresu Líšně odehrál proti Varnsdorfu více jak 30 minut. Proč jsi v Líšni nezůstal a dál nebojoval o místo v sestavě?

V príprave sa mi herne celkom darilo, ale v tomto zápase mi to moc nevyšlo. Svoju šancu som nevyužil, ale taký je futbal. Ako som už spomínal, pobavili sme sa s pánom trénerom Machálkom o mojej situácii a ja som sa rozhodol, že najlepšie bude pre mňa hrávať MSFL.

Přišel jsi s nálepkou velkého hecíře a věčně pozitivně naladěného člověka. Takový jsi i mimo hřiště?

Myslím si, že áno. Vždy sa snažím byť pozitívny a správať sa slušne k ostatným. Vždy sa teším z každej maličkosti, či už je to gól na tréningu alebo synov úsmev. Mňa osobne život baví, mám zdravú rodinu, super kamarátov a skvelú prácu.

Ke konci podzimu jsi se na tréninku zranil a stále jsi na marodce. Jak se tvoje léčba vyvíjí?

Bolo to také nešťastné zranenie. Najskôr som si myslel, že sa jedná len o výron, ale MRI odhalila natrhnutý väz. Momentálne stále chodím na rehabilitácie a robím všetko preto, aby som mohol hrať, keď zas začne sezóna. Verím tomu, že to bude dobré :)

V zimě jsi měl nastoupit do přípravy v mateřské Líšni, z toho však kvůli zranění sešlo. Hodláš se o svou šanci ve druhé lize ještě poprat?

Absolvoval som asi len 3 tréningy a mrzí ma to, že som sa kvôli zraneniu nemohol pobiť o možnosť zahrať si 2. ligu za Líšeň. Ak budú mať v Líšni o mňa v lete záujem, aby som prišiel do prípravy, určite túto možnosť využijem. V Líšni to mám tiež veľmi rád, pracujú tam super ľudia a je tam skvelý kolektív a veľmi im fandím nech dosiahnu čo najlepší výsledok.

Jak jsi do rosické kabiny zapadl a s kým si v ní nejvíc rozumíš?

Myslím si, že som zapadol celkom rýchlo. Niektorých chalanov som už poznal z pôsobenia z Líšne (Tadeáš Zezula, Libor Daněk, Erik Sedláček), takže adaptácia bola jednoduchšia.

Snažím sa vychádzať s každým a skôr by som povedal, že nie je tam nikto s kým by som si nerozumel aj keď som inej národnosti :) Máme veľmi dobrý kolektív plný super ľudí s ktorými je sranda. Baví ma aj spolupráca s pánom trénerom Kuglerom, ktorý je nielen skvelý tréner ale aj človek.

Jsi jediným cizincem v kádru Slovanu. Rýpnou si do tebe spoluhráči někdy? Případně ty do nich?

Jasné, že si rýpnu, skôr by ma to prekvapilo keby nie :) Ale všetko je to v rámci srandy.

Minulý rok ses stal poprvé otcem. Jak se tím změnil tvůj fotbalový život?

Začalo to veľmi dobre, pár dní po narodení syna som dal svoj prvý gól v MSFL proti Velkému Meziříčí, ale neskôr som sa zranil a odvtedy som si nezahral. Takže zatiaľ na to neviem odpovedať, ale myslím si, že sa to moc nezmení. Priateľka je v tomto tolerantná a ja sa teraz ešte viac teším domov za synom :)

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme brzké uzdravení.

Ďakujem veľmi pekne aj ja a prajem každému, aby bol hlavne zdravý a šťastný :) Miro

Miroslav Minárčik, FC Slovan Rosice – SK Sigma Olomouc, MOL Cup, 27.8.2019 (autor: Attila Racek)

Miroslav Minárčik