“A” tým mužů má za sebou nejúspěšnější sezónu v historii

Nejúspěšnější sezónu ve 113leté klubové historii mají za sebou fotbalisté “A” týmu Slovanu, kteří v uplynulém soutěžním ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy obsadili vynikající 5. místo, čímž zopakovali umístění z předpolední sezóny, ta však byla kvůli covidové pandemii předčasně ukončena.

Tabulka:

Za 17 výher, 6 remíz a 9 porážek získal “A” tým celkem 57 bodů. Aktivní skóre 48:36 z něj dělá sice až 11. nejlépe střílející tým soutěže (průměr 1,5 golů na zápas), co do počtu obdržených branek ale patří rosickým vynikající 4. místo (průměr 1,13 gólů na zápas). Postupujícím týmem do 2. ligy se stala Sigma Olomouc B, na sestupových příčkách naopak skončili Jihlava B a Dolní Benešov (po podzimní části odstoupil ze soutěže). Co se týče domácích utkání (12-2-2), patří našemu áčku 3. místo, v tabulce zápasů venkovních (5-4-7) je na 9. místě.

Zápasy:

V 32 odehraných zápasech nastoupilo v dresu našeho áčka celkem 25 hráčů. Plný počet startů si připsala dvojice Tadeáš Zezula Pavel Novák. Na 3. místě co do počtu startů se umístil Jiří Koláčný, který nastoupil ve 30 zápasech. V jarním utkání na hřišti Zlína B nastoupil v dresu Slovanu Vojtěch Haminger, který se ve věku 15 let a 330 dnů stal nejmladším hráčem letošního ročníku MSFL.

Odehrané minuty:

Nejvytíženějšími hráči Rosic v uplynulé sezóně byli Pavel Novák a Tadeáš Zezula, kteří nechyběli na hřišti ani minutu a odehráli plnou porci 2880 minut. Na 3. místě se s 2414 odehranými minutami umístil Jiří Koláčný, 4. místo obsadil Tomáš Selinger (2396 minut) a pátý co do počtu odehraných minut skončil Jan Zádrapa (2250 minut).

Střelci:

Na 48 vstřelených brankách “A” týmu se podílelo celkem 14 hráčů. Nejlepším střelcem Rosic se s 12 přesnými zásahy stal Jiří Koláčný, za ním skončili s 9 góly Daniel Přerovský a s 5 brankami Jakub Černý. Králem střelců MSFL se s 20 góly stal Radovan Lokša (Hlučín), na 2. místě se s 19 brankami umístil Tomáš Okleštěk (Znojmo) a třetí se 17 góly skončili Petr Jaroň (Ostrava B), Štěpán Langer (Olomouc B) a Aleš Krč (Uničov). Nejlépe střílejícím týmem byla Sigma Olomouc B (86 gólů), nejméně branek naopak zaznamenala Vrchovina (28 gólů). Postupující Sigma B se kromě nejlepšího útoku prezentovala i nejpevnější obranou (24 branek), nejčastěji pak inkasovala Jihlava B (87 branek).

Čistá konta:

Celkem 9 vychytaných nul z 25 odehraných zápasů si v letošní sezóně připsal Jan Zádrapa, díky čemuž se v celkovém hodnocení brankářů nachází na skvělé 4. příčce. David Juran zaznamenal v 7 odchytaných zápasech 2 čistá konta. Premiantem soutěže co do počtu vychytaných nul se stal hlučínský Jakub Lapeš, který dokázal neinkasovat hned ve 14 zápasech.

14 – Lapeš (Hlučín)
12 – Jícha (Uherský Brod)

11 – Stoppen (Olomouc B)
9 – Zádrapa (Rosice)
8 – Dostál (Kroměříž), Šmída (Vrchovina)
7 – Střalka (Vratimov)
6 – Murin (Ostrava B)

Obdržené karty:

V hodnocení Fair Play skončili rosičtí na 7. místě, když v 32 kolech nasbírali dohromady 66 žlutých karet a žádnou kartu červenou. Nejtrestanějším hráčem Slovanu byl s 9 žlutými kartami Pavel Novák, za ním skončili se 7 kartami Radek Buchta a Daniel Přerovský. Nejslušnějším týmem soutěže se stal Hlučín (47 ŽK / 3 ČK), nejtrestanějším týmem byly naopak Otrokovice (78 ŽK / 6 ČK). Co se týče jednotlivců, 2 červené karty obdržela v sezóně čtveřice hráčů David Komínek (Velké Meziříčí), Jiří Kiška (Otrokovice), Lukáš Kundrátek (Vratimov) a Filip Přikryl (Otrokovice). Žlutou kartu nejčastěji zblízka viděl Jan Ambrozek z Uničova (16).